1. W sierpniu Msze św. w niedziele odprawiane są o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. W tygodniu Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00.

 

2. Zachęcamy, by w miesiącu sierpniu włączyć się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Pod chórem na stoliku można wpisać się do księgi abstynencji.

 

3. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia:

  • w I czwartek – w czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
  • w I piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00, a po nich nabożeństwo. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 i 17.00
  • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

 

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

  • w środę – wspomnienie św. Jana Vianneya, kapłana
  • w piątek – święto Przemienienia Pańskiego

 

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, poprzez ofiaromat, na wystrój bocznej kaplicy. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów elewacji domu parafialnego. Dla misjonarzy MIVA Polska zebraliśmy 1.940 zł. Dzisiaj po Mszach św. zbierana będzie ofiara do puszek, jako wyraz solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i całej Europie.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy następujące artykuły: czego uczy św. Proboszcz a Ars; o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła; coraz większy głód;  zamknięte z powodu wirusa. W tygodniku Niedziela polecamy: tak samo jak dla dziadków; wypocznijcie nieco; zwrot polityki historycznej; cyfrowy ślad rodzinny.

 

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Kazimierz Witek z ul. Łanowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra okazywane nam każdego dnia. Życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku.

Szczęść Boże!