1. Zachęcamy, by w miesiącu sierpniu włączyć się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Pod chórem na stoliku można wpisać się do księgi abstynencji.

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca sierpnia:

  • w I czwartek – w czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
  • w I piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00, a po nich nabożeństwo. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 i 17.00

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Vianneya, kapłana
  • w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego
  • w sobotę – wspomnienie św. Dominika, kapłana
  • w niedzielę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i przekazane drogą bankową. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca przeznaczona jest elewacje domu parafialnego. Po Mszy św. przedstawiciele Stowarzyszenia Dobrosław zbierają ofiary do puszek na leczenie Milenki. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy następujące artykuły: „Czy istnieją rozwody kościelne, czy nie istnieją?”, „O gotyckich katedrach”, „O polskich serafitkach z Teksasu, które opiekują się podopiecznymi z domu społecznego i zmagają się z rozprzestrzeniającym się koronawirusem”. W tygodniku Niedziela polecamy: „W jakie anioły wierzymy”, „Polacy – naród pielgrzymów”, „Polityka historyczna prezydenta”, „Druga szansa”

Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra okazywane nam każdego dnia.

Życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku.

Szczęść Boże!