1. W przyszłą niedzielę, przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Pod chórem na stoliku można wpisać się do księgi abstynencji.

 

2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. Naszym żyjącym seniorom pomagajmy i wyświadczajmy dobro, a dla zmarłych wypraszajmy łaskę nieba.

 

3. Również dzisiaj, w czasie każdej Mszy świętej modlimy się za pośrednictwem św. Krzysztofa w intencji kierowców. Apelujemy do kierowców o trzeźwość i bezpieczną jazdę. Po Mszy św. na placu kościelnym poświęcenie pojazdów i zbiórka ofiar do puszek na wsparcie polskich misjonarzy.

 

4. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

5. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
  • w czwartek – wspomnienie św. Marty
  • w sobotę – wspomnienie św. Ignacego z Loyolii, kapłana

 

6. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.30.

 

7. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. zbierana będzie ofiara do puszek, jako wyraz solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i całej Europie.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in.: Na nieoczywistych drogach; Jak zneutralizować język; Późny wiek – nowe zaproszenie. W Niedzieli m. in.: To nie jest szkoła przetrwania; Przystanek wart zatrzymania; Gdy człowiek udaje Boga.

 

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową i poprzez ofiaromat.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego Błogosławieństwa

i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne.

Szczęść Boże!