1. W sobotę, przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Pod chórem na stoliku można wpisać się do księgi abstynencji.

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

3. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w środę – wspomnienie św. Marty
  • w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyolii, kapłana
  • w sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora kościoła

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca sierpnia. O godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

5. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.30.

6. Dzisiaj, w czasie każdej Mszy świętej modlimy się za pośrednictwem św. Krzysztofa w intencji kierowców. Apelujemy do kierowców o trzeźwość i bezpieczną jazdę. Po Mszy św. na placu kościelnym poświęcenie pojazdów i zbiórka ofiar do puszek na wsparcie polskich misjonarzy.

7. Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” przeprowadza akcję dla Milenki, która cierpi na nowotwór kości miednicy. Dziewczynka wymaga kosztownego leczenia onkologicznego. Prosimy o przyjście z pomocą w przyszłą niedzielę po Mszach św. składając ofiarę przedstawicielom Stowarzyszenia. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc Milence.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in.: „Co wiemy o św. Annie, babci samego Syna Bożego;” „Jak kształtować relacje z teściową… - o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową;” „Kolejna odsłona wakacyjnego cyklu – sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej;” W Niedzieli m. in.: „Do zobaczenia w domu Ojca;” „Człowiek uzależniony;” „O co chodzi z Kartą Rodziny?” „Wiara na medal”.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego Błogosławieństwa

i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne.

Szczęść Boże!