1. Do końca sierpnia Msze św. w niedzielę odprawiane są o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. W tygodniu Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00.

 

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W środę nowennę do Matki Bożej Fatimskiej. W soboty na nowennę przed beatyfikacją Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

3. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • we wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • w środę – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • w piątek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  • w sobotę  – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  • w niedzielę – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00. Jest to święto obowiązkowe. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i kwiatów. W tym dniu obchodzimy także 101 rocznicę Cudu nad Wisłą. Dziękujemy Bogu za tych, którzy walczyli w obronie Ojczyzny i modlimy się o radość życia wiecznego dla poległych w jej obronie.

 

4. W piątek, 13 sierpnia, Mszą św. o godz. 19.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy przynieść ze sobą intencje napisane na kartkach i świece.

 

5. Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, o godz. 11.00. Zapraszamy rodziców, aby zgłaszali dzieci w zakrystii, a pod koniec Mszy św. podeszli z nimi do błogosławieństwa.

 

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę DAR SRECA, przekazane drogą bankową, poprzez ofaromat, a także na wystrój bocznej kaplicy. Dla poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Polsce i całej Europie zebraliśmy 2.670 zł.

 

7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Stanisław Piszczek z ul. Lipskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

Niech nadchodzący tydzień obfituje w obecność Boga w naszym życiu i dawanie świadectwa wierności przykazaniom. Spokojnego czasu wakacyjnego.

Szczęść Boże!