1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wszystkich uczestników Mszy św. i nabożeństw. Tego wymaga od nas nasza wzajemna odpowiedzialność.

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

3. W lipcu i sierpniu Msze św. w niedziele są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Chrzty i błogosławieństwa rocznych dzieci będą odbywać się w czasie Mszy św. o godz. 11.00.

4. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • W poniedziałek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
  • w piątek – święto św. Tomasza, Apostoła
  • w sobotę – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lipca:

  • w I czwartek czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
  • w I piątek Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00, po niej nabożeństwo. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 i 17.00
  • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

6. W sobotę i niedzielę odbędą się I Komunie św. dla dzieci klas trzecich. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców w piątek o godz. 16.00. Dzieci i ich rodziców polecajmy waszym modlitwom.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zmianka tajemnic różańcowych.

8. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca.

9. Dzisiaj każdy dorosły parafianin podejmuje odpowiedzialność za dobro wspólne, jakim jest nasza Ojczyzna, biorąc udział w wyborach prezydenckich, głosując zgodnie z własnym sumieniem i w oparciu o zasady wiary, wybierając ludzi, których poglądy nie sprzeciwiają się wierze i wartościom katolickim. Rezygnacja z udziału w wyborach to grzech zaniedbania. Zachęcamy do udziału w wyborach i modlimy się w intencji Ojczyzny.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, kwartalne, przekazane drogą bankową oraz osobom zbierającym ofiary kwartalne.

11. W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, w duchu solidarności z potrzebującymi ks. abp Marek Jędraszewski polecam, aby w niedzielę, 5 lipca 2020 r. we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień.

Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony ludzi,

udanego wypoczynku dla wszystkich wypoczywających oraz Bożego błogosławieństwa.

Szczęść Boże!