1. Po uroczystości Bożego Ciała do czwartku włącznie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła i Mszę św. Dziewczynki prosimy do sypania kwiatków i niesienia poduszek, ministrantów i lektorów do posługi liturgicznej. Prosimy o przygotowanie procesji. W czwartek na zakończenie procesji eucharystycznych po Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.

2. W liturgii kościoła wspominamy:

  • w środę – wspomnienie św. Brata Alberta, zakonnika
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to patronalne święto Księży Sercanów. Wszystkich Parafian zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała: księżom, osobom przygotowującym ołtarze, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., p. kościelnemu, LSO, p. organistce, chórowi parafialnemu, niosącym figurę, baldachim, chorągiew, poduszki, nagłośnienie, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom rocznicowym, chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami, osobom, które ofiarowały kwiaty, p. fotografowi i Wam kochani Parafianie za wspólną modlitwę i liczny udział. Bóg zapłać!

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę Dar Serca, kwartalne, przekazane drogą bankową. Bóg zapłać również wszystkim osobom, które zbierają ofiary kwartalne. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach, a po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie Rodziny w Aleppo.

5. W czasie procesji Bożego Ciała została zagubiona srebrna bransoletka. Jeśli ktoś znalazł, to prosimy o kontakt.

Wszystkim życzymy dobrego świętowania niedzieli.

Niech Serce Jezusa błogosławi Wam w codziennych obowiązkach wynikających z zawodu i powołania.

Szczęść Boże!