1.  Dzisiaj, w uroczystość Najświętszej Trójcy, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
Dzisiejsza uroczystość kończy okres przyjęcia Komunii św. wielkanocnej, do której zobowiązuje nas III przykazanie kościelne.
2.  Do końca czerwca Msze św. w niedzielę są odprawiane o godz. 7.30, 8.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30 i 18.00.
3.  Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 17.30.
4.  W liturgii Kościoła czcić będziemy:

•    w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
•    w czwartek, 11 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 8.30, 9.30, 11.00, 16.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11.00 do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Saskiej. Procesja przejdzie następującą trasą: z naszego kościoła ul. Lipską i Myśliwską. Pierwszy ołtarz przygotowują Róże Różańcowe przy ul. Lipskiej 53, drugi Domowy Kościół przy ul. Myśliwskiej 70 oraz osoby, które w poprzednich latach przygotowywały ołtarze.
Dzieci z kl. IV zapraszamy na Mszę św. w strojach komunijnych.
Bardzo prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. 
Kto mógłby ofiarować kwiaty do ołtarzy lub płatki kwiatów do sypania w czasie procesji prosimy o przyniesienie ich do wtorku do zakrystii.
Do sypania kwiatków zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym oraz z klas I, II i III Szkoły Podstawowej.
Odpust zupełny może uzyskać każdy wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji eucharystycznej.
Kancelaria parafialna nieczynna.
W ciągu ośmiu dni po uroczystości Bożego Ciała o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła i Mszę św. Prosimy o przygotowanie procesji.
•    w piątek – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika
•   w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Mszą św. o godz. 19.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Po niej w procesja eucharystyczna i modlitwy w kościele. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy przynieść ze sobą intencje napisane na kartkach i świece. Nie ma nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00.
5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową. Serdecznie dziękujemy tym, którzy duchowo i materialnie wspierają prace związane z elewacją budynku parafialnego. W tych dniach do naszych domów dotrą przedstawiciele parafii, którzy w ramach I i II kwartału będą prosili o finansowe wsparcie dalszych prac budowlanych. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Osobom, które podjęły się trudu zbierania funduszy, składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Prosimy o zabranie list z zakrystii. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o włączenie się w finansowe wspieranie naszego wspólnego dzieła. Ofiary można też przesłać na konto, które jest podane w gablocie i na stronie internetowej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
         Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca Dar Serca przeznaczona będzie na elewację budynku parafialnego.

Maturzystom życzymy mądrości i odwagi na wyjątkowe czerwcowe matury w tym roku.  Wszystkim Wam dziękujemy za wszelkie dobro. Trwajcie w przyjaźni z Jezusem.

Niech miłość Boża wypełnia Wasze serca w mocy Ducha Świętego. 
Szczęść Boże!