Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W duchu troski o zdrowie i życie swoje i bliźnich, podejmujemy ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Przychodzimy w maseczkach ochronnych zakrywając nos i usta. Zajmujemy miejsce w ławce tam, gdzie jest umieszczony obrazek. Ostatnie ustalenia pozwalają nam na udział 60 osób w kościele. Jeśli zauważymy więcej osób w kościele, to zajmujemy miejsce na zewnątrz kościoła. Pamiętajmy, że obowiązuje nas odległość 2 metrów od siebie (o ile nie jest to najbliższa rodzina). Traktujmy te ograniczenia w duchu odpowiedzialności wynikającej z przykazania miłości, ale też 5. Przykazania Bożego, a nie próby przechytrzenia przepisów, bo tak naprawdę, może to obrócić się przeciwko nam samym. W niedziele są dodatkowe Msze św. o godz. 8.30 i 16.30. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach. Patrząc na ołtarz, po lewej stronie przyjmują osoby do ust, po prawej na rękę. Z sakramentu pokuty i pojednania można korzystać podczas Mszy św. i w dni powszednie od godz. 17.30. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się na różańcu w intencji ustania pandemii. Do 7 czerwca mamy obowiązek spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Trwa obecnie w Kościele Nowenna do Ducha Świętego. W naszym kościele modlitwa nowenny do Ducha Świętego jest połączona z nabożeństwem majowym odprawianym codziennie o godz. 17.30.

3. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
  • w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które Bóg powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świetnego.

6. Do 4 czerwca prosimy zgłaszać osoby chore, do których ksiądz przyjdzie z posługą sakramentalną w I piątek czerwca.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Dziękujemy bardzo gorąco wszystkim, którzy nas wspierają ofiarami na konto na tacę, utrzymanie kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 

Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Niech Duch święty rozpala Wasze serca do wzajemnego szacunku, zrozumienia i gotowości pomocy, aby realizowało się w Waszym życiu przykazanie miłości.

Szczęść Boże!