1. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj odpust parafialny ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Uroczysta suma o godz. 12.30. Z tej okazji można uzyskać odpust zupełny czyli darowanie wszelkich kar za grzechy, pod zwykłymi warunkami:

  • Spowiedź św. (może być kilka dni wcześniej).
  • Komunia św. (w dowolnej intencji).
  • Modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (nie musimy znać tych intencji, a odmówić możemy np. jedno „Ojcze nasz...” i jedno „Zdrowaś...”).
  • Wyzbyć się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich
  • Pobożne nawiedzenie mającej swą uroczystość świątyni i odmówienie w jej wnętrzu modlitw: „Ojcze nasz...” i „Wierzę...”.

2. Przychodząc do kościoła zajmujemy miejsce w ławce, tak gdzie jest obrazek.  Gdyby przyszło więcej osób, to uczestniczymy w liturgii stojąc na zewnątrz kościoła. W niedziele są dodatkowe Msze św. o godz. 8.30 i 16.30. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach. Po lewej patrząc na ołtarz przyjmują osoby do ust, po prawej na rękę. Z sakramentu pokuty i pojednania można korzystać podczas Mszy św. i w dni powszednie od godz. 17.30.

Do 7 czerwca mamy obowiązek spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

3. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.

4. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w środę – NMP z Fatimy. Mszą św. o godz. 19.00 rozpocznie się pierwsze nabożeństwo fatimskie w kościele. Prosimy przynieść ze sobą świece i intencje na kartkach. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W tym dniu obchodzimy także 100. rocznicę kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque
  • w czwartek – święto św. Macieja, apostoła
  • w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski

5. Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, o godz. 12.30. Zapraszamy rodziców, aby zgłaszali dzieci w zakrystii, a pod koniec Mszy św. podeszli z nimi do błogosławieństwa.

6. W gablocie jest umieszczona informacja nt. obchodów jubileuszu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego.

7. W związku z pandemią Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę DAR SERCA na elewacje domu parafialnego. Dziękujemy bardzo gorąco wszystkim, którzy nas wspierają ofiarami na konto na tacę, utrzymanie kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Ewa Worobjow z ul. Bagrowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Niech Pani Fatimska otacza każdego z nas swoją opieką.

Życzymy spokojnej, pogodnej niedzieli.

Szczęść Boże!