1. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a w środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.

 2. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • w środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W czasie Mszy św. błogosławieństwo chleba, soli i wody, aby chroniły nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności

  • w czwartek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:

  • I czwartek - Godzina święta o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne, po niej spotkanie Apostolatu Margaretka

  • I piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00, po nich nabożeństwo wynagradzające. Spowiedź św. od godz. 6.30 i 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. 

 4. We wtorek, 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w niedzielę, 9 lutego o godz. 16.00, zostanie odprawiona Msza ze specjalnym błogosławieństwem i namaszczeniem chorych. Prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 5. Już dzisiaj informujemy, że jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja kanoniczna, która odbywa się w każdej parafii co 5 lat. W naszej parafii przeprowadzi ją Metropolita Krakowski Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski 8 marca 2020 r. Czym zatem jest wizytacja kanoniczna? Po pierwsze wizytacja biskupa w parafii jest czynnością apostolską, pasterską. Biskup jako następca apostołów, i jak niegdyś oni sami, odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi i wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Przyjeżdża by słuchać o radościach, wejść w nasze troski, by prosić Boga o błogosławieństwo dla naszego życia. Ksiądz biskup na wizytację przybywa zawsze jako gospodarz diecezji, by zapoznać się z sytuacją duszpasterską i gospodarczą parafii. Trzeba podkreślić, że wizytacja jest to nie tyle czas sprawdzania i kontroli, ale czas spotkań z wiernymi, czas umacniania ich wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi. Wizytacja kanoniczna wskazuje też bardzo czytelnie, że biskup jest fundamentem oraz znakiem jedności Kościoła diecezjalnego, a jedność jest sprawą zasadniczą, o którą już Jezus prosił Ojca. Po drugie wizytacja biskupa w parafii ma wymiar kanoniczny. Wizytacji kanonicznej podlegają wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno-gospodarczego. Podczas wizytacji, ksiądz biskup poznaje charakterystykę parafii, życie religijne parafii, interesuje go przebieg katechizacji, oraz zapoznaje się z innymi formami duszpasterstwa występującymi w parafii. Wizytacja pasterska jest jakby duszą biskupiego posługiwania i rozszerzeniem duchowej obecności biskupa pomiędzy wiernymi. Właśnie tak objawia się ona w swojej prawdziwej istocie, czyli jako znak obecności Pana, który odwiedza swój lud, przynosząc mu pokój.  Podczas wizytacji ks. Arcybiskup udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.    Dokładny program wizytacji zostanie podany w późniejszym czasie. W naszych modlitwach prośmy Boga o dobre przygotowanie się do tego wydarzenia.

 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z dzisiejszej tacy i przekazane drogą bankową. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca przeznaczona będzie na elewacje domu parafialnego. 

 

Życzymy Wam dobrego karnawału, niedzielnego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Wszystkim studentom pokonującym egzaminy, asystencji Ducha Świętego i owocnych egzaminów. 

Szczęść Boże!