1. W naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach 40 osób. Przychodzimy do kościoła w maseczkach. Zajmujemy miejsca w ławkach na całym kościele, zachowując odległość 2 m. od siebie. Gdyby przyszło więcej osób, to uczestniczymy w liturgii stojąc na zewnątrz kościoła. W niedziele są dodatkowe Msze św. o godz. 8.30 i 16.30. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach. Po lewej patrząc na ołtarz przyjmują osoby do ust, po prawej na rękę. Z sakramentu pokuty i pojednania można korzystać podczas Mszy św. i w dni powszednie od godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez transmisję internetową (on-line) wszystkich Parafian i Gości odwiedzających stronę internetową naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się na różańcu o ustanie pandemii, za wszystkich chorych, im pomagającym oraz o deszcz. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii i przez telefon.

2. Dzisiejsza niedziela, nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

3.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 17.30. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się w domu w gronie rodzinnym przed Jej obrazem.

4. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. To dzień imienin naszego ks. Proboszcza. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 odprawianą w Jego intencji.
  • we wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.
  • w środę – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
  • w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Kazanie na wszystkich Mszach św. i sumę odpustową o godz. 12.30 odprawi ks. Łukasz Pałacki. Aby uzyskać odpust zupełny z racji odpustu parafialnego zachęcamy do spowiedzi sakramentalnej codziennie od godz. 17.30.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Dziękujemy bardzo gorąco wszystkim, którzy nas wspierają ofiarami na konto na tacę, utrzymanie kościoła. Od poniedziałku rozpoczynamy prace związane z elewacją domu parafialnego. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca Dar Serca przeznaczona będzie na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

7. Modlimy się za rodziców, którym zmarło dziecko. Pod Twoja obronę….

 

Wszystkim życzymy Bożego pokoju i błogosławieństwa oraz polecamy Was opiece

i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Polski oraz św. Stanisława.