1. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a w środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 2. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

  • w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana

  • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

 3. W niedzielę – 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce znane jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Świeca przyniesiona przez nas i poświęcona w świątyni ma przypominać Chrystusa, który jest światłością świata. Kościół pragnie także zwrócić naszą uwagę na ludzi, którzy poprzez swoją konsekrację zakonną oddali siebie na służbę Chrystusowi, a poprzez Chrystusa niosą pomoc drugiemu człowiekowi. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlimy się wraz ze wszystkimi osobami, które poświęciły się na służbę Bogu poprzez życie w różnych zgromadzeniach i wspólnotach zakonnych. Podczas Mszy św. poświęcimy gromnice. Taca przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. 

 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zmianka tajemnic różańcowych.

 5. Parafia pw. NSPJ przy ul. Saskiej organizuje dwudniowy wyjazd do Warszawy 6 i 7 czerwca na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Koszt ok. 200 zł. Zapisy do końca stycznia z zaliczką 50 zł.

 6. Trwa wizyta duszpasterska. Księża odwiedza Parafian w następującym porządku:

  • 26 stycznia – niedziela od godz. 16.00 – ul. Bagrowa 52, 54, 56, 58, 60, 62, 64, 66, 68, 70

  • 27 stycznia od godz. 16.00 – poniedziałek – ul. Bagrowa 72, 74, 76, 78, 80, 82.

   • Jeśli kogoś z naszych Parafian nie było w domu w wyznaczonym terminie, a pragnie by poświęcono jego mieszkanie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kolęda uzupełniająca 28, 29, 30 stycznia (we wtorek, w środę i w czwartek) od godz. 16.00.

 7. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy otworzyli drzwi swoich mieszkań w czasie wizyty duszpasterskiej, dzielili się swoimi spostrzeżeniami, uwagami, podejmowali nas przysłowiową „herbatą” i okazali gościnność. Odwiedzaliśmy Wasze domy w imię Chrystusa, jako przedstawiciele Kościoła. Ci, którzy nas przyjęli, wyrazili swój związek z Kościołem i parafią. Bóg zapłać za ofiary złożone na kontynuowanie prac budowlanych, na kolędę i dla Liturgicznej Służby Ołtarza. 

 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary z dzisiejszej tacy, przekazane drogą bankową.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Gość Niedzielny” m. in.: o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego; przypominamy słowa papieży, wygłoszone na terenie obozu Auschwitz. W „Niedzieli” m. in.: dzieci w sieci; czy możliwy jest dialog z Islamem?; słów kilka o religijności Polaków.

 

Rozpoczynamy ferie zimowe. Z tej okazji dzieciom  i młodzieży życzymy udanego wypoczynku i nabrania sił do dalszego zdobywania wiedzy. 

Dorosłym spokojnej niedzieli i otwartości na Boże Słowo.

Szczęść Boże!