1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, który z dniem 25 marca ogranicza liczbę uczestników zgromadzeń do 5 osób. W pierwszej kolejności udział we Mszy św. w kościele mają osoby, które zamówiły intencje mszalne. Mając na uwadze dobro wspólne, prosimy Was, Drodzy Parafianie, o pozostanie w domach. Zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą parafialną poprzez transmisję internetową (on-line) przez naszą stronę parafialną, wszystkich nabożeństw i Mszy św. zgodnie z podanym harmonogramem. My, Duszpasterze każdego dnia o godz. 20.30 przy wystawionym Najśw. Sakramencie modlimy się na różańcu w intencji zakończenia pandemii, o zdrowie dla nas wszystkich, o Boże błogosławieństwo, siłę, cierpliwość i ochronę dla lekarzy, pielęgniarek, wszelkich służb medycznych, sanitarnych, państwowych, osób prywatnych, pomagających i opiekujących się chorymi oraz o wieczny odpoczynek dla zmarłych. Do tej modlitwy zapraszamy wszystkich Parafian.
  2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
  3. W tym tygodniu Msze św. odprawiane są o godz. 7.00, 18.00 i 18.30.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:
  • w piątki – Droga Krzyżowa o godz. 17.30 (on-line)
  • w niedziele – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 (on-line)

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia:

  • w I czwartek – o godz. 17.00 Godzina św., później Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne.
  • w I piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00, po nich nabożeństwo. Okazja do spowiedzi od godz. 6.30 i od godz. 17.00. Nie ma odwiedzin chorych.
  • w I sobotę – o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

6. Od poniedziałku codziennie w godz. od 17.00 do 18.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Dla większego bezpieczeństwa wiernych, sakrament spowiedzi będzie się odbywał w bocznym wejściu do kościoła, w sali nad zakrystią, z zachowaniem wyraźnych środków ostrożności. Również podczas sprawowania sakramentu spowiedzi, w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób. Dlatego bardzo prosimy o zachowanie tego zakazu. W szczególnych przypadkach dotyczących ludzi chorych, którzy przebywają w domach (oczywiście, oprócz objętych kwarantanną!), a bardzo potrzebujących spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłaszać takie osoby telefonicznie.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, rozpoczynająca najważniejszy tydzień przygotowania do przeżycia Tajemnicy Paschalnej. Kościół święci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.

8. Zmianka tajemnic różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 poprzez transmisję internetową (on-line).

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m. in.: papież, który umacniał wiarę; czy chodzenie do kościoła wymaga dziś odwagi?

10. Drodzy Parafianie! Dziękuję szczególnie za piękne inicjatywy dotyczące naszego kościoła. Wpłacacie na konto ofiary na tacę, utrzymanie kościoła, Caritas, kwartalne oraz na elewację domu parafialnego. Bóg zapłać!

11.  Aby pozostać w duchowej łączności w tym trudnym dla każdego z nas czasie, została zainstalowana kamerka internetowa. Zapraszam do włączenia się w parafialne nabożeństwa poprzez transmisje internetową (on-line).

 

Na ten trudny czas niech Pan obdarzy Was pokojem, bo to, co teraz przeżywamy,

może stać się dla nas wielkim błogosławieństwem.

Życzymy Wam dużo zdrowia duchowego i fizycznego. I do szybkiego zobaczenia!