1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce serdecznie prosimy wszystkich Parafian o osobistą modlitwę. W sposób szczególny prosimy o włączenie się w modlitwę różańcową w rodzinach każdego dnia o godz. 20.30 w intencji ustania pandemii koronawirusa, o zdrowie dla nas wszystkich, wieczny odpoczynek dla zmarłych oraz o Boże błogosławieństwo, siłę, cierpliwość i ochronę dla lekarzy, pielęgniarek, wszelkich służb medycznych, sanitarnych, państwowych i osób prywatnych, pomagających i opiekujących się chorymi. 

 2. Rekolekcje wielkopostne są odwołane. Jednak obecny czas stwarza szczególną okazję do wspólnej modlitwy w rodzinach, do wspólnego czytania i rozważania Słowa Bożego, do dzielenia się tym słowem, do wzrostu wiary, do włączenia się relacje na żywo za pomocą komunikacji teleinformatycznej.

 3. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.

 4. Msze św. w tygodniu są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00.

 5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

  • w piątki – Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

  • w niedziele – Gorzkie Żale o godz. 17.00. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

 6. W środę, 25 marca, przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Modlimy się o świętość życia dla każdego dziecka poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej: radosnej, bolesnej, chwalebnej i światła (Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Deklaracje Dzieła Duchowej Adopcji są wyłożone na stoliku z prasą. Wypełnione deklaracje przed Mszą św. można złożyć do koszyczka. Uroczyście złożymy je w darach ołtarza podczas Mszy św. o godzinie 18.00. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 osoby chętne podejmą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji obrony życia.

 7. Na stoliku pod chórem można nabyć baranki wielkanocne. Z okazji Świąt Wielkanocnych chcemy przyjść z pomocą najbardziej potrzebującym Parafianom. Dlatego do 26 marca można ofiarować artykuły spożywcze, przynosząc je do zakrystii. Można też złożyć ofiarę pieniężną do skarbonki z napisem „Caritas” i Jałmużna Wielkopostna.

 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z dzisiejszej tacy, przekazane drogą bankową.

 

Wszystkim życzymy pokoju serca, opieki Bożej w nowym tygodniu 

i realizacji postanowień wielkopostnych. Szczęść Boże!