1. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, jeszcze raz przypominamy i prosimy o zachowanie środków ostrożności i zostanie w domach przez najbliższe 2 tygodnie, szczególnie osób starszych, osłabionych różnymi powikłaniami oraz dzieci i młodzież szkolną. Nie zaprzestańmy natomiast ufnej modlitwy do Boga. Zachęcamy także do modlitwy w domach. Jest ogólnopolska akcja modlitewna, żeby o godz. 20.30 w domach odmawiać Różaniec lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. 

  2. W zaistniałej sytuacji zagrożenia koronawirusem seniorzy są w grupie największego ryzyka - dla nich zarażenie może być szczególnie niebezpieczne. Tego problemu nie można bagatelizować. W codziennych obowiązkach takich jak zakupy, czy wykupienie recepty pomóc seniorom powinna rodzina. Do osób samotnych i starszych chcemy zorganizować Pogotowie Fatimska. Jeśli ktoś zna takie osoby, które nie powinny wychodzić z domu proszę o zgłoszenie. Chętne młode osoby, które chciałyby się zaangażować w dzieło pomocy dla osób starszych mile widziane.

  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

    • w piątki – Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

    • w niedziele – Gorzkie Żale o godz. 17.00. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

  4. W czwartek  obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. 

  5. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski ogłosił decyzję o rozpoczęciu procesów kanonizacyjnych Służebnicy Bożej Emilii Wojtyły z d. Kaczorowskiej oraz Sługi Bożego Karola Wojtyły - seniora, rodziców św. Jana Pawła II. Wierni Archidiecezji Krakowskiej proszeni są o przekazanie do Kurii Metropolitalnej w Krakowie do dnia 7 maja 2020 roku jakichkolwiek dokumentów, pism lub wiadomości dotyczących Sług Bożych, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Wiecej informacji w gablocie.

  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary przekazane drogą bankową, kwartalne, na Caritas, Jałmużnę Wielkopostną, kwiaty do Bożego Grobu. Na misje „Ad Gentes” zebraliśmy 1.160 zł. 

  7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Stanisław Czekaj z ul. Golikówka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim życzymy opieki Bożej w nowym tygodniu 

oraz dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty.

Szczęść Boże!