1. Druga niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad gentes” w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Hasło tego dnia: „Eucharystia i misje”. Tam, gdzie docierają misjonarze, odradza się i umacnia nadzieja. Chcemy dziękować Bogu za świadectwo miłosierdzia chrześcijańskiego, które daje nadzieję ubogim i potrzebującym wsparcia duchowego i materialnego w krajach misyjnych. Naszymi modlitwami otaczamy misjonarki i misjonarzy a ofiarami składanymi po Mszy św. do puszek wspieramy ich działalność charytatywną, społeczną i kulturową.

 2. Codziennie zapraszamy na adorację wynagradzającą Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a w środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 3. Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania:

  • z klasy VII szkoły podstawowej w środę o godz. 19.00.

  • z klasy VI szkoły podstawowej w czwartek o godz. 19.00

 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

  • w piątki – Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży i kandydatów do sakramentu bierzmowania o godz. 19.00.

  • w niedziele – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

 5. W sobotę, 14 marca, przypada 177 rocznica urodzin o. Leona Jana Dehona – Założyciela Zgromadzenia Księży Sercanów. W tym dniu pragniemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie adoracji i Mszy św.

 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową. Prosimy składać ofiary do skarbon na Caritas, Jałmużnę Wielkopostną, kwiaty do Bożego Grobu.

 

Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam wypełniać

dobre postanowienia i przemieniać nasze życie.

Szczęść Boże!