1. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu o godz. 17.30.

 2. W poniedziałek, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli. Podczas Mszy Świętej pobłogosławimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ten znak (C + M + B 2020) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom „Christus mansionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju. Taca przeznaczona na misje. Msze św. jak w każdą niedzielę.  W godz. od 15.00 do 19.00 Mali Kolędnicy Misyjni odwiedzą mieszkańców naszej parafii przy ul. Mały Płaszów. Zebrane dzięki kolędowaniu pieniądze dzieci chcą przeznaczyć na rzecz swoich rówieśników w Amazonii.

 3. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu księża odwiedzą parafian w następującym porządku:

  • 5 stycznia – niedziela – ul. Mały Płaszów 1, 3, 4            

  • 7 stycznia – wtorek – ul. Mały Płaszów 6, 7, 8, 9, 10, 12, 16

  • 8 stycznia – środa – ul. Mały Płaszów 14, ul. Lipska 51

  • 9 stycznia – czwartek – ul. Lipska 49, 53, 55    

  • 10 stycznia – piątek – ul. Lipska 57, 59, 63

  • 11 stycznia – sobota – ul. Lipska 65, ul. Golikówka, ul. Surzyckiego, 

  • 12 stycznia – niedziela – ul. Lipska 61, Myśliwska 70    

  • Kolęda w dni powszednie i niedziele rozpoczyna się od godz. 16.00, w soboty od godz. 10.00. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w wodę święconą.

 4. Do 30 stycznia kancelaria czynna rano w poniedziałki i czwartki od godz. 8.00 do 9.00.

 5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, za miłe przyjęcia, poczęstunki i ofiary złożone przy okazji kolędy. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca „Dar Serca” przeznaczona będzie elewacje budynku parafialnego.

 

Niech Pokój i Miłość, które przynosi nam Jezus stanie się udziałem 

waszych Rodzin i Przyjaciół. Szczęść Boże!