1. W minioną środę, zwaną Środą Popielcową, rozpoczął się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do owocnego przeżycia Świąt Paschalnych. Podejmijmy konkretne wyrzeczenia wielkopostne i uczynki pokutne, które pomogą nam przezwyciężyć grzeszne skłonności i żyć pełnią wiary. Powstrzymajmy się w tym czasie od picia napojów alkoholowych. Niech to będzie z naszej strony wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Aby zachęcić innych do dobrowolnej abstynencji wpiszmy się do Księgi Abstynencji, która znajduje się na stoliku pod chórem. Można też podjąć post o chlebie i wodzie w intencji o świętość życia kapłańskiego i o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Obrazki z datą postu do odebrania w zakrystii. Dziękujemy grupom duszpasterskim i wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie czterdziestogodzinnym.

 2. Msze św. w tygodniu są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00.

 3. W liturgii kościoła czcić będziemy: w czwartek święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca:

  • w I czwartek – o godz. 17.00 Godzina św., później Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne, po niej spotkanie Apostolatu Margaretka.

  • w I piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00, po nich nabożeństwo. Okazja do spowiedzi od godz. 6.30 i od godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. 

  • w I sobotę – o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

 5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

  • w piątki – Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży i przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 19.00

  • w niedziele – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

  • Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Za pobożne odprawienie     Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można dostąpić odpustu zupełnego pod     zwykłymi warunkami.

 6. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na Dzieło Pomocy Polskim Misjonarzom „Ad Gentes”.

 7. W niedzielę, 8 marca, odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Przeprowadzi ją ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Program:

  • 9.30 – Msza św. Powitanie i sprawozdanie ks. Proboszcza z życia religijnego Parafii.

   • Msza św. z udziałem grup duszpasterskich: Duszpasterska Rada Parafialna, Róże Żywego Różańca, Domowy Kościół, Apostolat Margaretka, Krąg Biblijny, chór parafialny A Corde, Caritas.

   • Pod koniec Mszy św. będzie poświęcenie drogi krzyżowej. Zapraszamy fundatorów drogi krzyżowej. 

   • Po Mszy św. spotkanie z członkami tych grup.

  • 11.00 – Msza św. z udziałem dzieci: Liturgicznej Służby Ołtarza, scholii dziecięcej, rodziców z dziećmi.

  • 12.30 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

  • 16.00 – Spotkanie z Duszpasterską Radą Parafialną.

   • Zapraszam wszystkich na jedną z tych trzech Mszy św.

 8. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 47 w Krakowie przy ul. Myśliwskiej 64 serdecznie zapraszają Przyszłorocznych Pierwszoklasistów i ich Rodziców na spotkanie dotyczące oferty edukacyjnej dla klas pierwszych w roku szkolnym 2020/21. Spotkanie odbędzie się 4 marca 2020 r. o godz. 17.00. Rodzice będą uczestniczyli w spotkaniu z Dyrekcją szkoły, a Dzieci w specjalnie dla nich przygotowanych ciekawych zajęciach.

 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z dzisiejszej tacy na Centrum Jana Pawła II i przekazane drogą bankową. Do skarbon znajdujących się obok prasy można składać ofiary na Caritas, Jałmużnę Wielkopostną i kwiaty do Bożego Grobu.

 10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Władysław Mazurek z ul. Surzyckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim  życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu i wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.

Szczęść Boże!